Przedszkole


Zajęcia przeznaczone dla szczeniąt od 3 do 5 miesiąca życia. Do grupy  można dołączyć w każdej chwili.

Do wyboru mamy różne turnusy.

TURNUS I

 – zajęcia treningowe w soboty o godzinie 10:30 (z wyłączeniem pierwszych sobót miesiąca) na pięknym terenie Natura 2000 – ul. Wybrzeże Puckie przy Stajni „Pociecha”/Centrum Olimpijskie/ Park Traugutta – w tym dniu skupiamy się na nauce komend, relacjach między szczeniakami, relacjach psio-ludzkich.  Zajęcia w grupie 1-4 psów

zajęcia socjalizacyjne w niedziele o godzinie 12:00 w różnych lokalizacjach (wybieramy miejsca o różnym natężeniu bodźców, dostosowane do psów) – w tym dniu skupiamy się na socjalizacji z innymi psami, ludźmi, oswajamy stopniowo z miejską „dżunglą”. Zajęcia w dużej zróżnicowanej wiekowo grupie.

TURNUS II

 – zajęcia treningowe we wtorki  o godzinie 18:15 na pięknym terenie Natura 2000 – ul. Wybrzeże Puckie przy Stajni „Pociecha”/Centrum Olimpijskie/ Park Traugutta – w tym dniu skupiamy się na nauce komend, relacjach między szczeniakami, relacjach psio-ludzkich.  Zajęcia w grupie 1-4 psów

 – zajęcia socjalizacyjne w niedziele o godzinie 12:00 w różnych lokalizacjach (wybieramy miejsca o różnym natężeniu bodźców, dostosowane do psów) – w tym dniu skupiamy się na socjalizacji z innymi psami, ludźmi, oswajamy stopniowo z miejską „dżunglą”. Zajęcia w dużej zróżnicowanej wiekowo grupie.

TURNUS III

 – zajęcia treningowe w poniedziałki  o godzinie 18:30 na pięknym terenie Natura 2000 – ul. Wybrzeże Puckie przy Stajni „Pociecha”/Centrum Olimpijskie/ Park Traugutta – w tym dniu skupiamy się na nauce komend, relacjach między szczeniakami, relacjach psio-ludzkich.  Zajęcia w grupie 1-4 psów

 – zajęcia socjalizacyjne w niedziele o godzinie 12:00 w różnych lokalizacjach (wybieramy miejsca o różnym natężeniu bodźców, dostosowane do psów) – w tym dniu skupiamy się na socjalizacji z innymi psami, ludźmi, oswajamy stopniowo z miejską „dżunglą”. Zajęcia w dużej zróżnicowanej wiekowo grupie.

CENA – 550 zł obejmuje 13 spotkań, w tym:

– konsultację indywidualną – około 2-godzinną, na której poznam Was i waszego psiaka, pomogę rozwiązać problemy z jakimi się spotkaliście, opowiem o rozwoju, potrzebach, emocjach i zachowaniu waszego pupila.

– zajęcia treningowe – 6 spotkań – czas trwania ok 60 minut.

– zajęcia socjalizacyjne – 6 spotkań – czas trwania ok 60-75 minut – gratis

CENA – 650 zł obejmuje 17 spotkań, w tym:

– konsultację indywidualną – około 2-godzinną, na której poznam Was i waszego psiaka, pomogę rozwiązać problemy z jakimi się spotkaliście, opowiem o rozwoju, potrzebach, emocjach i zachowaniu waszego pupila.

– zajęcia treningowe – 8 spotkań – czas trwania ok 60 minut.

– zajęcia socjalizacyjne – 8 spotkań – czas trwania ok 60-75 minut – gratis

Więcej o psim przedszkolu: http://akademianaszpies.pl/jak-zaczac-edukacje-psa/

Więcej o konsultacji indywidualnej: http://akademianaszpies.pl/konsultacja-indywidualna/

OD CZEGO ZACZĄĆ?

KONSULTACJA INDYWIDUALNA

W naszej Akademii trener wymaga konsultacji indywidualnej przed rozpoczęciem zajęć. Konsultacja indywidualna pozwoli trenerowi poznać naszego psa, jego codzienną rutynę, relacje jakie panują w domu oraz środowisko w jakim żyje, a dzięki temu odpowiednio nam doradzić w powyższych kwestiach. Konsultacja indywidualna zapewnia całościowe i spersonalizowane podejście do naszego psa, dzięki niej wiedza trenera o naszym psie nie ogranicza się wyłącznie do godzinnych zajęć w psim przedszkolu, a obejmuje wszystkie aspekty życia naszego szczeniaka.

SOCJALIZACJA

Kolejnym ważnym elementem, na który winniśmy zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola jest rodzaj oferowanych zajęć. Bazą zajęć w psim przedszkolu powinna być socjalizacja. Socjalizacja to nauka prawidłowych wzorców zachowań. Idealnym profesorem będzie dorosły, zrównoważony pies, od niego nasz szczeniak nauczy się najwięcej. Młode psy kopiują zachowania innych, dorosłych, pewnych siebie psów, czują się przy nich bezpieczniej. Uczą się od nich strategii radzenia sobie w różnych, trudnych sytuacjach, uczą się radzenia sobie z  emocjami, uczą się dobrych manier w kontaktach z innymi psami, uczą się zachowań społecznych. Dorosły i stabilny emocjonalnie pies z łatwością uczy szczeniaka prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez inne psy – kiedy jest czas i ochota np  na zabawę, a kiedy współtowarzysz z różnych powodów mówi „dość”. Dobrze, aby w zajęciach uczestniczyły różne dojrzałe psy, ponieważ zazwyczaj używają różnych strategii w kontaktach z innymi osobnikami, zatem nasz pupil będzie miał szansę poznać ich jak najwięcej i ukształtować własne. Okres życia, w którym szczenię uczestniczy w psim przedszkolu, to okres zwiększonej wrażliwości na negatywne bodźce, dlatego nawet gdy maluch będąc w grupie dorosłych psów początkowo zaniepokoi się jakimś bodźcem, najczęściej spostrzeże, że współtowarzysze  nie reagują negatywnie lub wcale, zatem zazwyczaj stwierdzi – „aha! to nic strasznego!” Odpowiedzialny trener będzie prawidłowo i ostrożnie dozował kontakty szczeniaków między sobą, biorąc pod uwagę i charakter i temperament, nie pozwalając na stawianie młodzika w zbyt trudnych i przeciągających się w czasie sytuacjach. Dobry trener będzie uczył przewodników psów prawidłowego zachowania w stosunku do ich własnych szczeniaków jak i do innych, uczestniczących w zajęciach. Nasz pupil wyniesie dobre doświadczenia w kontaktach z ludźmi, również obcymi, a więc socjalizacja z człowiekiem obierze prawidłowe tory.

KOMFORT

Dobry trener zadba, by twój pies mimo nowych sytuacji i doświadczeń czuł się komfortowo. Zadba o miłe, spokojne miejsce spotkań, prawidłowo dobrane szelki i smycz czy linkę treningową, zadba o odpowiednią odległość między psami w zależności od sytuacji, zadba o odpowiedni proces warunkowania, zadba o adekwatny stopień trudności wyzwań, zadba o wprowadzanie zabaw węchowych, wszak to głównie nosem pies poznaje świat, zadba o schematy – powtarzające się elementy spotkań, aby szczenię czuło się bezpiecznie i  bez większych niespodzianek mogło odkrywać świat.

KOMUNIKACJA I KOMENDY

W rzetelnie funkcjonującym psim przedszkolu, trener duży nacisk kładzie na prawidłową komunikację zarówno między psami, jak i między psami a człowiekiem. Nauka komend, nie jest w tym okresie najistotniejsza, pamiętajmy, że to przedszkole, a nie „szkoła średnia” zatem najistotniejsze jest kontrolowane poznawanie świata, tak by szczeniak wyniósł jak największy bagaż dobrych doświadczeń. Zazwyczaj w psim przedszkolu nauka komend ogranicza się do najprostszych i najpotrzebniejszych, tych które pomogą nam w codziennej komunikacji z psem. Dzięki nim nasz pupil będzie doskonale wiedział czego od niego oczekujemy w danej sytuacji, zwłaszcza jeśli sytuacja jest powtarzalna i to dzień w dzień.

W odpowiedzialnym psim przedszkolu nauczycie się rozpoznawać prawidłowe psie zachowania, zatem będziecie wiedzieli które rozwijać i na które pozwalać, a które wygaszać i w jaki sposób. W odpowiedzialnym psim przedszkolu wasz szczeniak będzie się prawidłowo rozwijał, zajęcia będą dla niego fantastyczną przygodą, a dom bezpieczną przystanią, czego wam i waszym podopiecznym życzę.