Konsultacja indywidualna

Konsultacja indywidualna  przed szkoleniem – po co całe to zamieszanie?

Coraz więcej trenerów wymaga konsultacji indywidualnej przed przyjęciem psiaka do Psiego Przedszkola lub Szkoły – po co całe to zamieszanie? Będą testować czy mój pies w ogóle ma szanse zakwalifikować się do Akademii? A może to zwyczajne niepotrzebny wydatek – wyłudzanie pieniędzy? – przecież i tak wszystkiego nauczy się w grupie szkoleniowej!

Psie przedszkole czy szkoła, to nie tylko nauka komend, to przede również praca nad prawidłową socjalizacją psa z innymi psami oraz człowiekiem – czyli kształtowaniem prawidłowych wzorców zachowań.

Młody psiak jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju bodźce,  jest praktycznie jak plastelina, to od Ciebie w dużej mierze zależy (bo należy pamiętać o genotypie), jak go uformujesz. Na pewno dobrze wiesz jakiego psa chciałbyś mieć, ale czy wiesz jak tego dokonać?

Konsultacja indywidualna trwa około 1,5-2 godziny i przeprowadzana jest w miejscu zamieszkania psa. W jej trakcie trener/behawiorysta zbiera obszerny wywiad na temat waszego pupila – skąd pochodzi, od kiedy jest w waszym domu, jak wygląda dzień szczeniaka, co je, gdzie śpi i jak długo, jak wyglądają relacje pieska z domownikami, jak się bawicie, jak wyglądają spacery, a także będzie miał sposobność zaobserwować jak wygląda codzienność i środowisko waszego psa.

W trakcie konsultacji po zebraniu wywiadu  trener/behawiorysta

  • udzieli wam niezbędnych wskazówek dotyczących życia codziennego waszego pupila
  • skoryguje błędy
  • opowie o potrzebach waszego psa i o sposobach ich spełniania – gdzie pies powinien spać i ile, jak go karmić, jak powinny wyglądać spacery, jak bawić się z psem  itp
  • opowie o podstawach psiej mowy ciała
  • wyjaśni czy nurtujące was zachowanie jest prawidłowe czy nie, należy pamiętać, iż każdy wiek ma swoje prawa
  • wyjaśni  jak wprowadzać zasady waszego domu, jak być czytelnym, przewidywalnym (przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa)  i konsekwentnym w oczach waszego psa, a przez to być darzonym zaufaniem
  • zidentyfikuje istniejące problemy i zaproponuje rozwiązanie

Konsultacja indywidualna to wyraz rzetelności i profesjonalizmu trenera. Pozwala poznać każdy aspekt życia waszego psa,  przez co trener ma pełny obraz na czynniki wpływające na jego zachowania również w tracie zajęć z psiego przedszkola.  Wychowywanie psa, to nie tylko godzinne zajęcia w psim przedszkolu  czy szkole, to przede wszystkim oddziaływania opiekunów w codziennych sytuacjach w domu i na spacerze. To dzięki konsultacji indywidualnej trener zna ową codzienność waszego psa i z pełną odpowiedzialnością jest w stanie pokierować prawidłowym rozwojem waszego psa oraz pomóc wam zbudować dobrą, przyjacielską relację, która zaprocentuje w przyszłości.

Cennik:

  • konsultacja indywidualna 1,5  godzinna – 180 zł + koszt dojazdu 1zł/km
  • konsultacja indywidualna 2 godzinna – 220 zł + koszt dojazdu 1zł/km

Posiadam terminal płatniczy, zatem istnieje możliwość płatności kartą.