PSIE PRZEDSZKOLE
Kurs dla psów po ukończeniu 4 miesiąca życia

Różne turnusy do wyboru

Psie przedszkole

Kurs podstawowy 

PRZYJMUJEMY RÓWNIEŻ SZCZENIAKI LĘKOWE!!! Mamy doświadczenie w pracy z psami delikatnymi i nieśmiałymi. Kurs “Psie Przedszkole” to gruntownie przemyślany, kompleksowy program zajęć, dzięki któremu początki życia z psem są łatwiejsze, zarówno dla Was, jak i dla szczeniaka.  Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego chcemy, żeby opiekunowie szczeniąt byli jak najlepiej przygotowani do swojej roli i popełnili jak najmniej błędów w tym krytycznym okresie rozwoju psa!  Psie Przedszkole składa się z trzech części: spotkań indywidualnych (mogą odbyć się w czasie trwania kwarantanny), treningów grupowych oraz spacerów socjalizacyjnych.  Nie musisz jednak decydować się na całość kursu od razu. Po wybraniu wariantu 1, jeśli zdecydujesz się na kolejny, dopłacasz tylko różnicę.  Oferujemy kilka opcji do wyboru:
Psie Przedszkole
Wariant 1
Psie Przedszkole
Wariant 2 
Psie Przedszkole
Wariant 3 
2 spotkania indywidualne – przygotowanie do życia ze szczeniakiem. – konsultacja indywidualna – to spotkanie on-line, podczas którego omówimy sposoby radzenia sobie z zachowaniami wieku szczenięcego tj.: podgryzanie, kradzież przedmiotów, naukę czystości, oraz pozostałymi, które sprawiają Wam trudność. Opowiemy Wam o psich potrzebach i budowaniu pozytywnej relacji z czworonogiem.  – trening indywidualny – to godzinne spotkanie treningowe w Twoim domu, gdzie nauczymy Was wcielać w życie porady z konsultacji, przećwiczymy zabawę z pieskiem, oddawanie przedmiotów, reakcję na podgryzanie, nauczymy Was podstaw mowy ciała i komunikacji z psem. 2 spotkania indywidualne – przygotowanie do życia ze szczeniakiem. + 4 spacery socjalizacyjne – są absolutnie kluczowe dla wczesnego rozwoju psa!  Szczeniak pozna różne inne psy w bezpiecznych warunkach i nauczy się niezbędnych umiejętności społecznych. Opiekunowie poznają podstawy komunikacji między psami. Ta wiedza pomoże Wam dekodować psie rozmowy i wspierać swojego pupila w trudnych dla niego sytuacjach. 2 spotkania indywidualne – przygotowanie do życia ze szczeniakiem. + 4 spacery socjalizacyjne + 3 treningi grupowe – nauczymy się podstaw współpracy z psem.  W programie:
 • skupienie uwagi na opiekunie – budowanie treningu z psem
 • przywołanie
 • wymiana i puszczanie 
 • nauka niepodejmowania przedmiotów/śmieci
 • spokojne czekanie np. na jedzenie
 • nauka wyciszania się w różnych miejscach, np. restauracja
 • chodzenie przy nodze
 • zatrzymywanie się
 • siad
 • prawidłowa zabawa
Cena: 290 zł Start: możesz dołączyć w każdej chwili. Terminy spotkań ustalamy indywidualnie. Cena: 440 zł Start: jak w Wariancie 1, a spacery socjalizacyjne odbywają się co tydzień – możesz dołączyć w każdej chwili.   Cena: 690 zł Start: jak w Wariancie 2, a terminy startu treningów grupowych znajdziesz w tabelce poniżej.

Poniżej znajdziesz terminy startów poszczególnych treningów grupowych (dla Wariantu 3)– wybierz najbardziej dogodny dla Ciebie termin. Terminy spotkań indywidualnych (przed zajęciami grupowymi) ustalamy wspólnie.

Jeśli masz jakieś pytania zadzwoń pod numer 516 721 877 (Kinga – trenerka psów). Możesz też do nas napisać, mail: kontakt@akademianaszpies.pl

psie przedszkole
kurs dla szczeniaków
szkolenie szczeniaków
szkoła dla psów

rozkład turnusów

Termin

Start zajęć grupowych: 

turnus I – 1 września,

turnus II – 10 września

turnus III – 8 października

Zajęcia treningowe:

 • w czwartki o godzinie 18:30 – turnus I
 • w soboty o godzinie 10:00 – turnus II i III
 

Spacery socjalizacyjne:

 • w niedziele o godzinie 10:30

Konsultacje indywidualne powinny być zrealizowane w okresie 1 – 2 tygodni przed startem treningów grupowych (pies może być jeszcze w okresie kwarantanny!) – terminy ustalamy indywidualnie. 

 

 
 

Miejsce

Warszawa

Zajęcia treningowe – Centrum Olimpijskie, Wybrzeże Gdyńskie, Żoliborz

Spacery socjalizacyjne – Wybrzeże Puckie

Liczba spotkań

PSIE PRZEDSZKOLE – KURS PODSTAWOWY

1 konsultacja indywidualna  75 minut

1 trening indywidualny – 60 minut

3 spotkania treningowe grupowe  po 50 minut  – maksymalnie 4 psy

4 spotkania socjalizacyjne – maksymalnie ok. 6 psów

PSIE PRZEDSZKOLE – STARSZAKI

3 grupowe spotkania treningowe po 50 minut dla absolwentów kursu podstawowego.

Częstotliwość

 

 

Dwa razy w tygodniu

Cena

 

 

Psie przedszkole – kurs podstawowy 9 spotkań – 690 zł

Psie przedszkole – kurs uzupełniający 3 spotkania – 250 zł

Konsultacja indywidualna

Konsultacja indywidualna w ramach kursu „Psie Przedszkole”  trwa  75 minut.  W jej trakcie trener/behawiorysta zbiera obszerny wywiad na temat Waszego pupila – skąd pochodzi, od kiedy jest w waszym domu, jak wygląda dzień szczeniaka, co je, gdzie śpi i jak długo, jak wyglądają relacje pieska z domownikami, jak się bawicie, jak wyglądają spacery. Będzie mógł także zaobserwować jak wygląda codzienność i środowisko Waszego psa.

W trakcie konsultacji trener/behawiorysta:

✓ udzieli wam niezbędnych wskazówek dotyczących życia codziennego z psem, aby było ono szczęśliwe dla wszystkich członków rodziny

✓ odpowie na nurtujące Was pytania i wątpliwości

✓ wyjaśni jak wprowadzać zasady Waszego domu, jak być czytelnym, przewidywalnym (przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa) i konsekwentnym w oczach Waszego psa. Zaufanie, które dzięki temu zdobędziecie, jest podstawą Waszej udanej relacji z psem

✓ wskaże co możecie robić lepiej – czasami drobna zmiana przynosi ogromne korzyści! 

✓ opowie o potrzebach Waszego psa i o sposobach ich zaspokojania – gdzie pies powinien spać i ile, jak go karmić, jak powinny wyglądać spacery, jak bawić się z psem itd..

✓ opowie o podstawach psiej mowy ciała

✓ zidentyfikuje istniejące *problemy i zaproponuje rozwiązanie

Zależy nam na tym, aby Wasze życie z psem od początku było świadome, a jego wychowanie oparte o rzetelną wiedzę. 

Podczas konsultacji poznajemy każdy aspekt życia Waszego psa, dzięki czemu mamy pełny obraz czynników wpływających na jego zachowanie, również w trakcie zajęć grupowych. 

Wychowanie szczeniaka to nie tylko zajęcia grupowe w psim przedszkolu. To przede wszystkim codzienność i to jak sobie z nią radzimy, jak pokazujemy młodemu psu świat. Właśnie w tej codzienności opiekunowie psów potrzebują profesjonalnego wsparcia. Dzięki konsultacji indywidualnej z pełną odpowiedzialnością możemy wspólnie pokierować prawidłowym rozwojem Waszego psa oraz pomóc Wam zbudować dobrą, przyjacielską relację na lata. 

*konsultacja indywidualna w ramach kursu „Psie Przedszkole” jest przeprowadzana, aby wprowadzić właściciela w świat psów, zapobiec popełnianiu błędów już na starcie, omówić typowe dla szczeniaków zachowania np. gryzienie, „kradzież” przedmiotów, problem z toaletą. W przypadku zdiagnozowania zachowań nieprawidłowych np lęk separacyjny,   trener, behawiorysta wskaże jedynie pierwsze/wstępne zalecenia, ponieważ czas na więcej nie pozwoli. Natomiast, aby szczegółowo omówić problem i nad nim pracować zalecana jest konsultacja behawioralna poza kursem. 

Socjalizacja psa

Psie przedszkole powinno opierać się na socjalizacji. Socjalizacja to nauka prawidłowych wzorców zachowań. Idealnym profesorem będzie dorosły, zrównoważony pies, od niego nasz szczeniak nauczy się najwięcej. Młode psy kopiują zachowania innych, dorosłych, pewnych siebie psów, czują się przy nich bezpieczniej. Uczą się od nich strategii radzenia sobie w różnych, trudnych sytuacjach, uczą się radzenia sobie z  emocjami, uczą się dobrych manier w kontaktach z innymi psami, uczą się zachowań społecznych.

Dorosły i stabilny emocjonalnie pies z łatwością uczy szczeniaka prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez inne psy – kiedy jest czas i ochota np  na zabawę, a kiedy współtowarzysz z różnych powodów mówi „dość”. Dobrze, aby w zajęciach uczestniczyły różne psy, ponieważ zazwyczaj używają różnych strategii w kontaktach z innymi osobnikami, zatem nasz pupil będzie miał szansę poznać ich jak najwięcej i ukształtować własne.

Okres życia, w którym szczenię uczestniczy w szkoleniu „Psie Przedszkole”, to okres zwiększonej wrażliwości na negatywne bodźce, dlatego nawet gdy maluch będąc w grupie  psów początkowo zaniepokoi się jakimś bodźcem, najczęściej spostrzeże, że współtowarzysze  nie reagują negatywnie lub wcale, zatem zazwyczaj stwierdzi – „aha! to nic strasznego!” Odpowiedzialny trener będzie prawidłowo i ostrożnie dozował kontakty szczeniaków między sobą, biorąc pod uwagę i charakter i temperament, nie pozwalając na stawianie młodzika w zbyt trudnych i przeciągających się w czasie sytuacjach.

Dobry trener będzie uczył przewodników psów prawidłowego zachowania w stosunku do ich własnych szczeniaków jak i do innych, uczestniczących w zajęciach. Nasz pupil wyniesie dobre doświadczenia w kontaktach z ludźmi, również obcymi, a więc socjalizacja z człowiekiem obierze prawidłowe tory.

Komendy i komunikacja

Trener duży nacisk kładzie na prawidłową komunikację zarówno między psami, jak i między psami a człowiekiem. Nauka komend nie jest w tym okresie najistotniejsza!  Pamiętajmy, że to psie przedszkole, a nie „szkoła średnia” zatem najważniejsze jest kontrolowane poznawanie świata. Tak, by szczeniak wyniósł jak największy bagaż dobrych doświadczeń i wyrósł na stabilnego, mądrego psa. 

Psie przedszkole to nauka komend/haseł najpotrzebniejszych – tych, które pomogą nam w codziennej komunikacji z psem. Dzięki nim nasz pupil będzie doskonale wiedział czego od niego oczekujemy w danej sytuacji, zwłaszcza jeśli sytuacja jest powtarzalna i to każdego dnia.

W odpowiedzialnym psim przedszkolu nauczycie się rozpoznawać prawidłowe psie zachowania. Będziecie wiedzieli, które rozwijać i na które pozwalać, a które wygaszać i w jaki sposób. Wasz szczeniak będzie się prawidłowo rozwijał, zajęcia będą dla niego fantastyczną przygodą, a dom bezpieczną przystanią, czego Wam i Waszym podopiecznym życzymy!

CO ZYSKACIE?

Twój pies nauczy się:

✓ reagowania na własne imię
✓ podstaw przywołania – komenda „do mnie!”
✓ podstawy komendy – „daj!” czyli wymiany przedmiotów
✓ podstawy komendy – „nie! czyli rezygnacji z podejmowania jedzenia – przydatna umiejętność dla psów lubiących stołować się na mieście
✓ spokojnego witania się z ludźmi oraz innymi psami
zmiany kierunku w trakcie spaceru
✓ prawidłowej zabawy z innymi psami oraz człowiekiem
✓ odpoczynku czyli „nic nie robienia” – to trudna umiejętność, ale ważna dla opanowywania emocji
✓ zasad psiej etykiety

Ty nauczysz się:

✓ prawidłowej komunikacji z psem
✓ czytania podstawowych psich zachowań
✓ rozróżniania zachowań prawidłowych/naturalnych od problematycznych dla szczenięcej grupy wiekowej
✓ wspomagania rozwoju psa
✓ zaspokajania psich potrzeb
✓ współpracy z własnym psem z szacunkiem do emocji i potrzeb psa
✓ prawidłowej zabawy z psem

REGULAMIN KURSU

 • Psy uczestniczące w zajęciach muszą być:
  • zaszczepione przeciw chorobom  zakaźnym
  • zabezpieczone przeciw pchłom i  kleszczom
  • w szelkach typu guard lub szerokiej płaskiej obroży
  • na smyczy minimum 3 metrowej lub lince treningowej minimum 8 metrów na zajęciach z tropienia
  • zaopatrzone w ulubione smaczki
   
 •  
 • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach z opiekunem prawnym.
  • dzieci winny być pod kontrolą opiekunów prawnych
  • dzieciom zabrania się biegania, w przeciwnym wypadku będą wyproszone z zajęć
  • jeśli w przypadku niesubordynacji dziecka, ucierpiałby pies, wszelkie koszta terapii weterynaryjnej lub/i behawioralnej ponoszą opiekunowie prawni dziecka
 •  
 •  
 • Niedozwolone są kolczatki, obroże zaciskowe, kantary, smycze automatyczne oraz krótsze niż 3 metry.
 
 •  Wszelkie problemy zdrowotne, złe samopoczucie psa należy zgłaszać trenerowi przed zajęciami.
 
 • Należy sprzątać po swoim psie.
 
 • Za szkody wyrządzone przez psa, odpowiada właściciel.

 • Suki  w ciecze nie mogą uczestniczyć w zajęciach. Jeśli cieczka wystąpi w trakcie trwania kursu, pakiet zostaje „zamrożony” na czas jej trwania, a suczka może powrócić na zajęcia w kolejny turnusie, lub w przypadku zajęć ciągłych (spacery socjalizacyjne, terapia węchem/tropienie użytkowe) natychmiast po zakończeniu cieczki.

 • Nieobecności:
  • na zajęciach pakietowych tylko jedna nieobecność zgłoszona minimum godzinę przed rozpoczęciem zajęć jest usprawiedliwiona, z możliwością odrobienia zajęć w innym terminie.
  • dobrą praktyką jest jak najwcześniejsze powiadomienie prowadzącego o nieobecności, co ułatwi rozplanowanie zajęć
  • w przypadku tzw. siły wyższej, trener rozpatruje usprawiedliwienie nieobecności indywidualnie
  • niezgłoszone nieobecności nie będą usprawiedliwiane,
  • nieobecność nieusprawiedliwiona w zajęciach powoduje brak możliwości ich odrobienia w ramach wykupionego szkolenia, zaległość można nadrobić za dodatkową opłatą
  • płatność za zajęcia nieusprawiedliwione nie podlega zwrotowi
   
 • Odwołanie  zajęć przez trenera
  •  ** w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych: silny wiatr, deszcz, temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza lub poniżej minus 8 stopni Celsjusza trener może odwołać zajęcia, nie później niż 1 godzinę przed ich rozpoczęciem. Zajęcia zostaną odrobione, a turnus przedłuży się o kolejny tydzień
  • z powodu niedyspozycji, trener ma prawo odwołać  zajęcia na 24 godziny przed rozpoczęciem  zajęć raz na turnus, jeśli nie będzie zorganizowanego zastępstwa, zajęcia zostaną odrobione w kolejnym terminie, a turnus  przedłuży się o tydzień. W przypadku kolejnych odwołań, z wyjątkiem sytuacji opisanej w punkcie oznaczonym  ** lub udokumentowanego L4, uczestnik ma prawo do  skorzystania z zajęć w liczbie o  jeden więcej niż wynika z wykupionego pakietu.