PSIE PRZEDSZKOLE
Zajęcia przeznaczone dla szczeniąt od 2 do 5 miesiąca życia. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

Różne turnusy do wyboru

Psie przedszkole z Kingą Zarębską

Kurs podstawowy – 9 spotkań/690 zł

PRZYJMUJEMY RÓWNIEŻ SZCZENIAKI LĘKOWE!!! Mamy doświadczenie w pracy z psami delikatnymi i nieśmiałymi.

 

Kurs podstawowy składa się z dwóch etapów:

Etap 1 -> maluchy – najlepiej rozpocząć już w kwarantannie –  obejmuje wyłącznie zajęcie indywidualne.

Chcemy, abyś już od pierwszych chwil szczeniaka w nowym, czyli Waszym domu, był przygotowany, budował relację, znał potrzeby swojego pupila w tym trudnym dla niego momencie życia, a dzięki temu popełniał jak najmniej błędów.

konsultacja indywidualna – to 75 minutowe spotkanie (zdalne) na którym omówimy  zachowania wieku szczenięcego: podgryzanie, kradzież przedmiotów, naukę czystości, oraz pozostałe, które sprawiają Wam trudność. Więcej informacji znajdziesz poniżej…

trening indywidualny – to 1 godzinne spotkanie treningowe w Twoim domu, gdzie nauczymy Cię wcielać w życie porady z konsultacji, przećwiczymy zabawę z pieskiem, oddawanie przedmiotów, reakcję na podgryzanie, nauczymy Cię podstaw mowy ciała.

Etap 2 -> średniaki -> zajęcie grupowe

– 4 spotkania socjalizacyjne

3 spotkania treningowe – nauczmy się podstaw współpracy z psem w trakcie treningu, przyjmowania odpowiedniej pozycji ciała, przywołania, zmiany kierunku, rezygnacji z podejmowania przedmiotów, wstępu do luźnej smyczy, wyciszania się oraz zatrzymywania się.

Kurs uzupełniający – starszaki!

– 3 zajęcia treningowe – nauka komend: zostań!, na miejsce! oraz innych wybranych przez Was komend.

 
 

Zajęcia treningowe oraz konsultacje dla szczeniaków prowadzi trener psów Kinga Zarębska
kontakt: 516-721-877

Zajęcia socjalizacyjne oraz konsultacje behawioralne prowadzi trener oraz psychoterapeuta psów Anna Smereczyńska – założyciel – Akademii Nasz Pies, kontakt: 505-813-237

 

Konsultacja indywidualna

Konsultacja indywidualna dla szczeniaka  trwa  75 minut.  W jej trakcie trener/behawiorysta zbiera obszerny wywiad na temat waszego pupila – skąd pochodzi, od kiedy jest w waszym domu, jak wygląda dzień szczeniaka, co je, gdzie śpi i jak długo, jak wyglądają relacje pieska z domownikami, jak się bawicie, jak wyglądają spacery, a także będzie miał sposobność zaobserwować jak wygląda codzienność i środowisko waszego psa.

W trakcie konsultacji po zebraniu wywiadu trener/behawiorysta

✓ udzieli wam niezbędnych wskazówek dotyczących życia codziennego waszego pupila
✓ skoryguje błędy
✓ opowie o potrzebach waszego psa i o sposobach ich spełniania – gdzie pies powinien spać i ile, jak go karmić, jak powinny wyglądać spacery, jak bawić się z psem itp.
✓ opowie o podstawach psiej mowy ciała
✓ wyjaśni czy nurtujące was zachowanie jest prawidłowe czy nie, należy pamiętać, iż każdy wiek ma swoje prawa
✓ wyjaśni jak wprowadzać zasady waszego domu, jak być czytelnym, przewidywalnym (przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa) i konsekwentnym w oczach waszego psa, a przez to być darzonym zaufaniem
✓ zidentyfikuje istniejące *problemy i zaproponuje rozwiązanie

Konsultacja indywidualna to wyraz rzetelności i profesjonalizmu trenera. Pozwala poznać każdy aspekt życia waszego psa, przez co trener ma pełny obraz na czynniki wpływające na jego zachowania, również w tracie zajęć grupowych. Wychowywanie psa, to nie tylko godzinne zajęcia w psim przedszkolu czy innych zajęciach grupowych, to przede wszystkim oddziaływania opiekunów w codziennych sytuacjach w domu i na spacerze. To dzięki konsultacji indywidualnej trener zna ową codzienność waszego psa i z pełną odpowiedzialnością jest w stanie pokierować prawidłowym rozwojem waszego psa oraz pomóc wam zbudować dobrą, przyjacielską relację, która zaprocentuje w przyszłości.

Zapewniam kompleksową pomoc w wychowaniu młodego psiaka.

*konsultacja indywidualna w ramach psiego przedszkola jest przeprowadzana, aby wprowadzić właściciela w świat psów, zapobiec popełnianiu błędów już na starcie, omówić typowe dla szczeniaków zachowania np. gryzienie, „kradzież” przedmiotów, problem z toaletą. W przypadku zdiagnozowania zachowań nieprawidłowych np lęk separacyjny,   trener, behawiorysta wskaże jedynie pierwsze/wstępne zalecenia, ponieważ czas na więcej nie pozwoli. Natomiast, aby szczegółowo omówić problem i nad nim pracować zalecana jest kolejna konsulta

Socjalizacja

Bazą zajęć w psim przedszkolu powinna być socjalizacja. Socjalizacja to nauka prawidłowych wzorców zachowań. Idealnym profesorem będzie dorosły, zrównoważony pies, od niego nasz szczeniak nauczy się najwięcej. Młode psy kopiują zachowania innych, dorosłych, pewnych siebie psów, czują się przy nich bezpieczniej. Uczą się od nich strategii radzenia sobie w różnych, trudnych sytuacjach, uczą się radzenia sobie z  emocjami, uczą się dobrych manier w kontaktach z innymi psami, uczą się zachowań społecznych.

Dorosły i stabilny emocjonalnie pies z łatwością uczy szczeniaka prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez inne psy – kiedy jest czas i ochota np  na zabawę, a kiedy współtowarzysz z różnych powodów mówi „dość”. Dobrze, aby w zajęciach uczestniczyły różne psy, ponieważ zazwyczaj używają różnych strategii w kontaktach z innymi osobnikami, zatem nasz pupil będzie miał szansę poznać ich jak najwięcej i ukształtować własne.

Okres życia, w którym szczenię uczestniczy w psim przedszkolu, to okres zwiększonej wrażliwości na negatywne bodźce, dlatego nawet gdy maluch będąc w grupie  psów początkowo zaniepokoi się jakimś bodźcem, najczęściej spostrzeże, że współtowarzysze  nie reagują negatywnie lub wcale, zatem zazwyczaj stwierdzi – „aha! to nic strasznego!” Odpowiedzialny trener będzie prawidłowo i ostrożnie dozował kontakty szczeniaków między sobą, biorąc pod uwagę i charakter i temperament, nie pozwalając na stawianie młodzika w zbyt trudnych i przeciągających się w czasie sytuacjach.

Dobry trener będzie uczył przewodników psów prawidłowego zachowania w stosunku do ich własnych szczeniaków jak i do innych, uczestniczących w zajęciach. Nasz pupil wyniesie dobre doświadczenia w kontaktach z ludźmi, również obcymi, a więc socjalizacja z człowiekiem obierze prawidłowe tory.

Komendy i komunikacja

Trener duży nacisk kładzie na prawidłową komunikację zarówno między psami, jak i między psami a człowiekiem. Nauka komend, nie jest w tym okresie najistotniejsza, pamiętajmy, że to przedszkole, a nie „szkoła średnia” zatem najistotniejsze jest kontrolowane poznawanie świata, tak by szczeniak wyniósł jak największy bagaż dobrych doświadczeń. Zazwyczaj w psim przedszkolu nauka komend ogranicza się do najprostszych i najpotrzebniejszych, tych które pomogą nam w codziennej komunikacji z psem. Dzięki nim nasz pupil będzie doskonale wiedział czego od niego oczekujemy w danej sytuacji, zwłaszcza jeśli sytuacja jest powtarzalna i to dzień w dzień.

W odpowiedzialnym psim przedszkolu nauczycie się rozpoznawać prawidłowe psie zachowania, zatem będziecie wiedzieli które rozwijać i na które pozwalać, a które wygaszać i w jaki sposób. W odpowiedzialnym psim przedszkolu wasz szczeniak będzie się prawidłowo rozwijał, zajęcia będą dla niego fantastyczną przygodą, a dom bezpieczną przystanią, czego wam i waszym podopiecznym życzę.

rozkład turnusów

Termin

TURNUS I – można dołączyć w każdej chwili

Zajęcia treningowe

 • w soboty o godzinie 12:00

Zajęcia socjalizacyjne

 • w niedziele o godzinie 11:45, 13:00 lub 14:15 w sezonie jesienno-zimowym od września do końca maja
 • w niedziele o 17:00, 18:15  lub 19:30 w sezonie wiosenno-letnim od czerwca do końca sierpnia
 

TURNUS IImożna dołączyć w każdej chwili

Zajęcia treningowe

 • w soboty o godzinie 13:00

Zajęcia socjalizacyjne

 • w niedziele o godzinie 11:45, 13:00 lub 14:15 w sezonie jesienno-zimowym od września do końca maja
 • w niedziele o 17:00, 18:15  lub 19:30 w sezonie wiosenno-letnim od czerwca do końca sierpnia

Miejsce

Warszawa

Zajęcia treningowe – Centrum Olimpijskie

Zajęcia socjalizacyjne – różne lokalizacje

Liczba spotkań

KURS PODSTAWOWY

1 konsultacja indywidualna  75 minut

1 trening indywidualny – 60 minut

3 spotkania treningowe grupowe  po 50 minut  – maksymalnie 4-5 psów

4 spotkania socjalizacyjne – maksymalnie 10 psów

KURS UZUPEŁNIAJĄCY

3 spotkania treningowe grupowe po 50 minut

Częstotliwość

 

 

Dwa razy w tygodniu

Cena

 

 

kurs podstawowy 690 zł (konsultacja 140zł + 550 8 spotkań)

kurs uzupełniający 250 zł

 Płatność można realizować gotówką lub kartą lub w sklepie: https://easydog.shop.pl/pl/p/Psie-przedszkole-kurs-podstawowy/87

CO ZYSKACIE?

Twój pies nauczy się:

✓ reagowania na własne imię
✓ podstaw przywołania – komenda „do mnie!”
✓ podstawy komendy – „daj!” czyli wymiany przedmiotów
✓ podstawy komendy – „nie! czyli rezygnacji z podejmowania jedzenia – przydatna umiejętność dla psów lubiących stołować się na mieście
✓ spokojnego witania się z ludźmi oraz innymi psami
zmiany kierunku w trakcie spaceru
✓ prawidłowej zabawy z innymi psami oraz człowiekiem
✓ odpoczynku czyli „nic nie robienia” – to trudna umiejętność, ale ważna dla opanowywania emocji
✓ zasad psiej etykiety
✓ dwóch/trzech komend dopasowanych indywidualnie do temperamentu psa i waszych potrzeb

Ty nauczysz się:

✓ prawidłowej komunikacji z psem
✓ czytania podstawowych psich zachowań
✓ rozróżniania zachowań prawidłowych/naturalnych od problematycznych dla szczenięcej grupy wiekowej
✓ wspomagania rozwoju psa
✓ zaspokajania psich potrzeb
✓ współpracy z własnym psem z szacunkiem do emocji i potrzeb psa
✓ prawidłowej zabawy z psem

REGULAMIN

 • Psy uczestniczące w zajęciach muszą być:
  • zaszczepione przeciw chorobom  zakaźnym
  • zabezpieczone przeciw pchłom i  kleszczom
  • w szelkach typu guard lub szerokiej płaskiej obroży
  • na smyczy minimum 3 metrowej
  • zaopatrzone w ulubione smaczki
   
 •  
 • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach z opiekunem prawnym.
  • dzieci winny być pod kontrolą opiekunów prawnych
  • dzieciom zabrania się biegania, w przeciwnym wypadku będą wyproszone z zajęć
  • jeśli w przypadku niesubordynacji dziecka, ucierpiałby pies, wszelkie koszta terapii weterynaryjnej lub/i behawioralnej ponoszą opiekunowie prawni dziecka
 •  
 •  
 • Niedozwolone są kolczatki, obroże zaciskowe, kantary, smycze automatyczne oraz krótsze niż 3 metry.
 
 •  Wszelkie problemy zdrowotne, złe samopoczucie psa należy zgłaszać trenerowi przed zajęciami.
 
 • Należy sprzątać po swoim psie.
 
 • Za szkody wyrządzone przez psa, odpowiada właściciel.

 • Suki  w ciecze nie mogą uczestniczyć w zajęciach

 • Nieobecności:
  • na zajęciach treningowych tylko jedna nieobecność zgłoszona minimum 24 godziny przed rozpoczęciem treningu  jest usprawiedliwiona bez względu na powód oraz możliwa do odrobienia bez utraty zajęć.
  • na zajęciach socjalizacyjnych jedna nieobecność zgłoszone minimum 24 godziny przed rozpoczęciem spaceru jest usprawiedliwiona bez względu na powód  oraz możliwa do odrobienia bez utraty zajęć.
  • w przypadku choroby psa zajęcia zostaną usprawiedliwione pod warunkiem okazania wypisu od lekarza weterynarii
  • nieobecności należy zgłaszać w prywatnej wiadomości sms lub whats app
  • w przypadku tzw. siły wyższej, trener rozpatruje usprawiedliwienie nieobecności indywidualnie
  • płatność za zajęcia nieusprawiedliwione nie podlega zwrotowi
   
 • Odwołanie  zajęć przez trenera
  •  6 a) w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych: silny wiatr, deszcz, temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza lub poniżej minus 8 stopni Celsjusza trener może odwołać zajęcia, nie później niż 1 godzinę przed ich rozpoczęciem. Zajęcia zostaną odrobione, a turnus przedłuży się o kolejny tydzień
  • z powodu niedyspozycji, trener ma prawo odwołać  zajęcia na 24 godziny przed rozpoczęciem  zajęć raz na turnus, jeśli nie będzie zorganizowanego zastępstwa, zajęcia zostaną odrobione w kolejnym terminie, a turnus  przedłuży się o tydzień. W przypadku kolejnych odwołań, z wyjątkiem sytuacji opisanej w punkcie 6a lub udokumentowanego L4, uczestnik ma prawo do  skorzystania z zajęć w liczbie o  jeden więcej niż wynika z wykupionego pakietu.
   
 • Płatność za pakiet zajęć psiego przedszkola  lub ratę (nie dotyczy konsultacji)  należy uiścić najpóźniej w trakcie pierwszych zajęć socjalizacyjnych Przy płatności w  ratach za pakiet,   druga transza  winna zostać uregulowana najpóźniej w trakcie czwartych zajęć socjalizacyjnych